Bir Kır Düğününün Olmazsa Olmazları

Hayallerini kurduğunuz ve bir masal prensesi edasıyla en özel gecenizin atmosferini her daim canlı kılmak kır düğünü için vazgeçilmez sonuçlar olmaktadır. Tabi güzel şeylerin çok emek istediği kesinlikle doğrudur. Kır düğününde nokta atışı yapmak ve herşeyin kusursuz olmasını istiyorsak, tabi bazı önemli detayları atlamamak gerekiyor. Özellikle kır düğünlerinde bazı detaylar resmin en büyük parçasını oluşturmaktadır. Kır düğünü daha samimi, ışıl ışıl, bulutların üzerinde, gökkuşağının her rengini kapsayan bir masal dünyasının içine alır bizleri. Bu nedenle bu hayali gerçeğe taşımak için, doğru bir konsept ile gerçek bir kır düğünü gerçek kahramanları olarak adınızı altın harflerle yazdırabilirsiniz. Eksik hiçbir şey kalmaması adına, sizler için önemli ipuçlarını derleyerek hemen paylaşmaya başlıyoruz.

Kır Düğünü Gelinlik

bir-kir-dugununun-olmazsa-olmazlari (2)

Öncelikle kır düğünü gelinlik seçimi çok önemlidir. Tabi ki tercihinizi kır düğününden yana kullanırsanız, uçuş uçuş bir gelinlik tercih etmenizi öneriyoruz. Böyle bir ortama ters düşürecek bir gelinlik seçimi düğün konseptine aykırı olacaktır. Kabarık, süslü ve taşlı gelinlikler, kır düğünü için hiç uygun değildir. Bunun yerine uçuş uçuş olan, sizi bulutların üstünde gezdiren, son derece doğal detaylara sahip rüzgara değen bir gelinlik modeli seçmelisiniz. Tabi ki bahar renklerinden oluşan aksesuarları da üzerinizde taşımayı ihmal etmeyin. Gerçek çiçeklerin saçlarınızı okşadığı, adeta rüzgarla dans eden hafif buklelere sahip bir saç modeli de kır düğünü gelinlik modelinizi taçlandıracaktır.

Kır Düğünü Mekan Seçimi

Elbette dans pistinde uçmak ve gönlünüzde dans edebilmek için, kır düğünü mekan seçimi çok önemlidir. Öncelikle gelecek kişi sayısına göre mekan tercih etmeli, sıkış tepiş bir ortamda kesinlikle bunaltıcı bir hava yaratmamış olmalısınız. Bunun için mekanın genişliğini gözünüzde kestirip, gelen konuklarınızın da rahat ortamda hareket etmelerini sağlamalısınız. Mekan seçimi yaparken müzik tercihleri de çok önemlidir. Tabi ki bir kır düğününde daha romantik ve napoliten şarkıların eşlik etmesi gerekiyor. Önemli ve doğru verilmesi gereken tercihler arasında ilk sırada yer alır. Romantizmi dolu dolu yaşayacağınız, konuklarınıza da bunu hissettireceğiniz müzikler eşliğinde, muhteşem bir kır düğünü konseptine imzanızı atmış olacaksınız.

bir-kir-dugununun-olmazsa-olmazlari (1)

Kır Düğünü Konsepti

Otantik, romantik, masal diyarından seçme dekorasyon kullanımı, ışık seçimi ve süsleme oldukça önemli bir bütünlük sağlayacaktır. Sandalye ve masa süslemesi de son derece sade ve pastel tonlarında yapılmalıdır. Tıpkı bir rüya içinde bulunmanın haklı mutluluğunu yaşayacaksınız. Masaların çiçeklerin içinde olması da çok önemli bir unsurdur. Kır düğününde çiçek olmazsa olmazlar arasındadır. Bu sayede düğününüze canlılık katacak, romantizm duygularını zirveye çıkarmış olacaksınız. Bunun yanında renkli balonlar da düğünüzün bir parçası olmaya aday aksesuarlar arasındadır. Eğer ışıklandırma sistemini önemsemiyorsanız, işte burada çok yanılıyorsunuz sevgili okuyucular. Burada ağaçların içinden geçen ışık hüzmeleri çok aydınlık bir temanın baş mimarı olacaktır. Işıklandırma sistemi kır düğünü içinde yer alan çok önemli bir detaydır. Tabi ışıklandırmanın içinde mumlar da çok otantik bir masalın içinde olmanızı sağlayacaktır.

White flowers wedding decorations

Kır Düğünü Gelin Çiçeği

Bir gelinin olmazsa olmazlarından biri olan gelin çiçeği son derece önemlidir. Tabi ki çiçeklerin allı pullu olması kesinlikle beklenemez. Gerçek çiçeklerden hazırlanmış bir buket kır düğününüzü şüphesiz kusursuz kılacaktır. Kasımpatılar veya papatyalardan oluşan demetler elinizde tıpkı dağların hoş kokusunu ruhunuza taşıyacaktır. Bu nedenle kır düğünü gelin çiçeği seçimi tüm gelinlerin özenle hazırlandığı geceye canlılık ve bütünleyicilik katacaktır. Gösteriş, fazla ışıltı, taşlar, pullar ve boncuklardan uzak bir otantik görünüm çerçevesinde muhteşem bir düğün konseptine imza atarak, romatizm duygularınız had safhada evet diyeceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir