Country Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evinizi yeniden dekorasyon etmek istiyor, farklı bir tarz kullanmak istiyorsanız. Kullanışlı, pratik, organik, doğal yapısıyla yüzümüze gülümseyecek bir ev modeli olarak karşımıza çıkan country ev dekorasyonu huzuru direk olarak yansıtır. Sıcak çizgilerle ve doğal yapısıyla evimizin kapılarının huzura açılmasını sağlar. Evimiz en huzurlu olduğumuz ve bizi her daim sarıp sarmalayan ışığa sahip olmalıdır. Bu nedenle ev dekorasyonunda ön plana çıkan country ev dekorasyon çeşitleri otantik bir ortam sağlar. Bilindiği gibi nostaljik dokusuyla, geçmişi evimize modern çizgilerle taşır. Nostalji dokunuşları evinizde yaşatıp yaşayabilmek hayatınıza farklı bir anlam katar. Country ev dekorasyonu sıcak çizgileri barındırarak evinizin her köşesine huzur taşır.

country-ev-dekorasyonu-ornekleri (1)

Country Ev Dekorasyonu Önerileri

Öncelikle kesinlikle boyalı suntalı mobilya kullanmamanız gerekiyor sevgili okuyucular. Eşyaların tamamen doğal, organik olması gerekiyor. Eşyalar eski görünümlü olmalı ve nostalji bir ambians taşımalıdır. Tercih edeceğiniz mobilyanın ağaç görünümlü olması çok önemlidir. Bunun yanında country evde dekorasyon modeli içinde aksesuarında çok önemli rol oynadığını belirtelim. Mobilyaların gövdesine göre uygun aksesuar seçmeniz nokta atışı olacaktır. Öyle ki, evinizde gerçek bir bütünlük yaratmalı, tüm duyularınıza hitap etmelidir. Tabi tüm bunlar country dekorasyon meraklıları için tavsiye edilmektedir. Bilindiği gibi bir döneme damgasını vuran çiçekli desenli mobilya yüzüne sahip parçalar dikkat çekici olabilir.

Country Ev Dekorasyon Aksesuar

Doğal, otantik, sade ve eskiye dönük eşyaların modern halini evinize taşımak için, doğru kararlar vermeli, bir bütünlük yaratmalısınız. Aksi halde eviniz karmaşık bir hal alarak gözünüzü ve ruhunuzu yoracaktır. Bu nedenle country ev dekorasyonu yaparken sadece mobilyalar değil, aksesuar seçimi de pastanın en büyük dilimlerinden biridir. Kesinlikli modern kesilmiş aynalar, parıltı koltuk kumaşlar, şık ve gösterişli perdeler country ev dekorasyon tarzına uygun değildir. Bunun yerine tahta ve hasır aksesuarlar çok doğru tercihlerden biri olacaktır. Ayrıca salonunuzda içinizi hoş edecek aksesuarlardan biri de güveç, ibrik, tahta kaşıklar, kandiller ve buna benzer seçimler, sizi çocukluğunuza ve daha uzun yıllara taşıyacak bir zaman makinesi görevi görecektir. Bu sayede kendinizi huzurlu ve sıcacık hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

country-ev-dekorasyonu-ornekleri (4)

 

Country Yatak Odası Modeli

Evet şimdi geldik en önemli ayrıntılardan birine. Tabi ki yatak odası! Tüm günün stresini bir çırpıda atmanız gereken en değerli huzur kapınız yatak odası. Evde olası bir ayrımcılık yapmak hiçte doğru olmayacağı için, mutlaka her odanın aynı ölçülerde dengede olması gerekiyor. Tabi ki son yılların vazgeçilmezi olan country yatak odası örnekleri odanıza huzur katacaktır. Sadeliği ve çarpıcı özellikleri ile, odanızın havasını değiştiren en özel ayrıntılardan biridir. Estetik ve şıklığın sağladığı bütünlük ile, yatak odanızda çok huzurlu bir uykunun kollarına kendinizi bırakacaksınız. Öncelikle gardıroplarınızın kapılı olmasına, yatak başlıklarınızın tamamen klasik olmasına, nostaljik çizgilerin yatak odanızı şeffaf bir yolculuğa çıkarmasını sağlayacaktır. Ren seçiminde ise beyaz, turkuaz ve toz pembe çok doğru olacaktır.

country-ev-dekorasyonu-ornekleri (3)

Country Salon Dekorasyonu

Evimizin en dikkat çeken ve konuklarımızı ağırlayacağımız odamız salon olmaktadır. Bu nedenle country salon dekorasyonu örnekleri çok özenle seçilmelidir. Bu stili başarıyla tamamlayan herkesin evin sıcacık ve samimi çizgilerle gülümsemektedir. Öncelikle eskiyen gidiş dönemini anımsatan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Eskitme ve beyaz mobilyalar tercih edilmelidir. Genel anlamda pastel tonlarını salonunuzda kullanabilirsiniz. Koltuklarda veya perdenizde mutlaka küçük çiçek desenleri kullanmalısınız. Salonda kullanacağınız objeler kesinlikle düz ve metal olmamalıdır. Genel olarak eskitme ve bakır objeler çokyerinde bir tercih olacaktır. Dantel örtüleri sandıktan çıkarıp artık kullanmanızın zamanı geldi demekki. Bunun yanında ahşap objeler de country salon dekorasyon modeli için uygun olmaktadır. Halınızı da perdenize göre seçmelisiniz. Desenli perye düz halı, düz perdeye desenli halı tercih edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir