Evlilikte Yaş Farkı Önemli mi?

Evlilikte yaşanana sorunlar arasında en çok konuşulandır yaş farkı. Bugün sizlerle evlilikte yaş farkı önemli mi bu sorunun cevabını arayacağız.

İki farklı kültürün aynı amaç için bir araya gelmesi zaten başlı başına bir sorundur. Zira kültür çatışması alışkanlıklar bir çok sorunun doğmasına neden olmaktadır. Evlilik her bakımdan çetrefelli bir yola girmektir. Evlilikte yaş farkı sorunu da maalesef ki bu yolda karşılaşılan sorunlardan biridir. Kültür çatışmasına birde kuşak çatışması eklenince evlilik sorunları içinden çıkılamaz bir yol alabilir. Birbirinizi tanıdığınız dönem içerisinde enerjiniz yüksek hayata bakışınız aynı yönde olabilir fakat ilerleyen zamanlarda heyecanınızın ve enerjinizin eskisi kadar olmayacağı gerçeğini düşünürsek eğer evlilikte yaş farkı sorunu tam bu seviyede devreye girer.

evlilik

Evlilikte yaş farkı önemli mi? Evet, önemli!

Çok konuşulmasa bile evlilikte yaş farkının en çok etki ettiği alan cinsel yaşamdır. 35 yaşında bir kadın cinsellikte zirveye ulaşmıştır ve bu cinsel istek 45 yaşına kadar aralıksız ve azalmadan sürer. Bir erkek ise 30 yaşında cinsel yaşamında zirveye ulaşır. Zirveye ulaştığı bu yaş seviyesini erkek çok uzun yıllar sürdürür. Evlilikte cinsel ilişki, cinsel yaşam oldukça önemlidir. Bu yaşam içerisinde evli çiftlerin uyumsuz yaşları ve farklı cinsel evrelerde olmaları maalesef ki büyük sorunlara neden olmaktadır. Ama en önemlisi evlilikte yaş farkı farklı hevesleri doğurur. Buna en basit örnek olarak şunu verebiliriz, birinin hayallerinde yepyeni yerler görmek gezmek eğlenmek varken bir diğerinin hayalinde kumanda elde tv karşısında keyif yapmak vardır. Yaş farkı çiftlerin hayatı yaşayış isteklerini farklı noktalara taşır ve kaçınılmaz olarak şiddetli geçimsizlik baş gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir