Kapadokyada Balayı

Unutulmaz bir zaman dilimi geçirmek için öneriyoruz avuç içim gibi bildiğim Kapadokyada balayı fikirleri ile sizlerleyim…

Kapadokyada balayı nasıl olur?

Peri bacaları, mağara evler, rengarenk tabak çanaklar, muazzam bir nehir, rüya gibi otelleri ile kapadokyada balayı fikri hiç şüphe götürmez ki sizler için  önereceğimiz balayı mekanları arasında iyi bir sıralamada yer alıyor. Ürgüp, Avanos, Göreme, Zelve, Ortahisar ve Uçhisar Kapadokya’nın birbiri ile kıyas edilemez. Sizlere bugüne kadar defalarca farklı önerilerde bulunduk fakat bugün gerçekten romantik bir balayı yaşamak isteyenler için yazıyoruz. Kapadokyada balayı fikri balayını ülkemizde geçirmek isteyenler için oldukça ideal. Öncelikli olarak valizinizi hazırlarken her telden çalmayı unutmayın zira Kapadokya sizi büyüsü içine aldığında gündüz bir dağcı akşam bir leydi olmalısınız! Gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar çok yer var ki nereden başlasak bu sefer bilemiyoruz.

kapadokyada-balayı (1)

Kapadokyada konaklama

İsterseniz Ürgüp’te isterseniz Avanos’ta Kapadokyada konaklama yapan,bileceğiniz çok sayıda otel var. Özellikle balayı otelleri olarak önerilen mağara oteller kapadokyada sıklıkla genç çiftler tarafından tercih ediliyor. Otelleri ile ünlü Uçhisar’da balayı için önerilerimiz arasında yer alıyor. Uçhisar’da günü eşiniz ile birlikte karşılamak muhteşem olacak. Güneş adeta içinize doğacak.

Kapadokyada balayı yapıyorum ne yerim ne içerim?

Kapadokyada balayı yapıyorken çok sayıda restorant, kahvaltı evi, kafe, lokanta size lezzetli bir şölen sunacak. Kendine has yöresel yemekleri ile olduğu kadar dünya mutfağından lezzetleri de sunan kapadokya işletmeleri  balayı keyfinize keyif katacak.

Kapadokyada balaya için bir gün

Sabah kahvaltınızı yaptınız ve sıra günü yaşamaya geldi. Ayağınıza sandaletlerinizi geçirin ve kendinizi yürümeye bırakın. Öncelikli olarak ilçeler arasında rahatlıkla gezebilmek için önerimiz eğer varsa özel arabanız ile kapadokyaya gitmeniz. Fakat böyle bir şansınız yoksa her ilçeye bir gün ayırmanızı öneriyoruz. İlçeler birbirine çok yakın en uzak mesafelerden biri olan Ürgüp Avanos arası için sadece 10 dakika diyebiliriz. Peri bacaları, kiliseler, manastırlar, göller, tarihi evler, meşhur evler, Kızılırmak, yer altı çarşıları, çanak çömlek çarşıları anlayacağınız gezeceğiniz çok yer var. Tabi yol kenarlarında yer alan dilek ağaçlarına birer dilek bağlamayı da unutmayın. Kapadokya balayı hatırası diyebiliriz bu küçük dilek için. Kızılrımak’ta su sporları yapabilir, bisiklet kiralayıp istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Faytonlarla vadiler arasında romantik gezintiler yapabilir, otantik kafelerde mola verebilirsiniz.  Akşam olduğunda kendinizi müziğin kollarına bırakabilir istediğiniz tarzda eğlence mekanlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kısacası kapadokyada balayı rüya gibi bir tatile imza demektir. Kapadokya otelleri , kapadokya balayı mekanları sizi mest edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir