Tafta Gelinlik Modelleri

Son derece sade ve hoş bir görünüm sunan tafta gelinlikler sade olmayı seven gelin adaylarının tercih edeceği tasarımlardır. Hareket alanı daha rahat olan modellere de sahip olan tafta gelinlikler fazla kiloları da kapatacaktır. Kalın bir kumaşa sahip olmasından dolayı, genellikle kış düğünleri için tercih edilir. Yaz aylarının sıcak günlerinde çok fazla tercih edilmemektedir. Eğer tercih edilecekse, ince kumaştan dikilmesi tavsiye edilir. Kendine ait özel kıvrımı olan tafta kumaşların, gelinliklere ayrıca hareket ve zarafet katacağı bilinmelidir. Yalnız başına kullanılması gereken bir kumaş olduğu için, üst tarafı tülle desteklenebilir.

Tafta Gelinlik Modeli Nasıl Seçilir?

Sentetik ve ipek olan türleri içinde, parlaklıklarına göre seçim yapılması doğru olur. Eğer tafta gelinlik modeli nasıl seçilir? Diye merak ediyorsanız, kabarık model giymek istiyorsanız, gelinliğinizi tafta seçmeniz doğru olur.

Tafta Gelinlikte Nelere Dikkat Edilir?

Sert bir kumaşa sahip olduğu için, gelinliklerde özellikle kış aylarında tercih edilir. Tafta kumaştan gelinlik istiyorsanız, kesinlikle dantel işlemeden uzak durmalısınız. Buna göre tafta gelinlikte nelere dikkat edilir? Diye soruyorsanız, sadelikten yana olan kişilerin tercih etmesi uygundur diyebiliriz.

la-sposa-gelinlik-modelleri (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir