Büyük Beklentiler Büyük Hayal Kırıklıkları

Kadın ne bekler erkek ne yapar?

Bir kadın ve bir editör olarak belki de en kendimden hisleri yazacağım bir yazıdan merhaba sevgili okurlar. Kadın doğuşundan hamuru hissiyat ile yoğrulmuş bir canlı. Belki de kainatın en hissi varlığı. Kim bilir, belki bu yüzdendir ki kadın her daim beklentilerinin karşılığını alamamaya mahkumdur. Hele birde karşısında bir erkek varsa değmeyin kadının acılarına, hayal kırıklıklarına! Öncelikle bu yazıyı okuyanların büyük bir kesiminin kadın olduğuna eminim daha yayına girmeden ama ben yazımı erkeklere ithafen yazıyorum bugün. Kadının evlilikten beklentileri nelerdir beyler? Eğer evlilik hazırlığı öncesi böyle bir araştırma içerisine girmişseniz ne mutlu hayatınızda ki kadına!

Kadın evlilikten ne bekler?

Kadın iyi bir dinleyici bekler!

Çok mu konuşuyoruz? Acaba siz az dinlediğiniz için olabilir mi?

Bugüne kadar yapılan evlilik ve ilişkiler konulu karikatürlerin bir çoğunda ağzı kocaman açılmış bir kadın ve bu konuşmadan sıkılmış bir erkeği görmeye ne çok alıştık değil mi? Oysa ki kadınların bu kadar çok konuşmalarının en önemli nedeni bir erkeğin onu gerçekten dinlememesidir. Siz erkekler beyler maalesef ki bir maç yorumunu dinlediğiniz kadar karşınızda ki kadının gerçekten ne demek istediğini dinlemiyorsunuz! Ve aslında bir cümle ile başlayan konuşma kadının karşısında ki adamın onu anlamadığını düşünmesi ile çığ gibi büyüyen cümlelere dönüşmesine neden olur. Ve sonuç olarak ”dırdır” diye tabir edilen halk terimleri ortaya çıkar! Oysa ki tek istediğimiz, anlatmak istediğimizi doğru dinleyen ve analiz eden bir dinleyici olmanız. Belki iyi bir dost olmak bazen evlilikten beklentiler konusunda en büyük adımdır.

Erkek ne yapar?

Dinlemez! Oysa ki çok küçük bir yetenek olan dinleme yeteneğini maalesef ki hayatında ki en değerli kadın için kullanmak istemez! Kadın konuşur, erkek ne zaman bitecek diye düşünür. Kadın anlatır, erkek anlar gibi yapar. Diyelim ki erkek dinledi, ne anlar? Emin olun çok az erkek sizin gerçekten anlatmak istediğiniz anlar bayanlar! Evlilikten beklentiler çoğu zaman bu konuşmalarda anlatılır ama erkekler maalesef ki anlamak istediklerini anlamayı tercih ederler. Her kadının evlilikten beklentileri ortak değildir. Ayrı ayrı hisler ve ayrı ayrı düşünceler farklı beklentilerin doğmasına neden olur. Bir ortak nokta vardır ki kadınların evlilikten beklentileri ”dırdır ” olarak tabir edilen konuşmalarda, ya net bir şekilde geçer ya da hissettirilerek anlatılmaya çalışılır, fakat dinlemek yerine konuşmanın bitmesini bekleyen erkek bu ayrıntıları her daim kaçırır. Evlilikte hayal kırıklığı oluşmasının en temel nedeni dinleme yeteneğini erkeklerin hor kullanmasından kaynaklanır. Doğru iletişim evlilikten beklentileri çoğu kez başarıya ulaştırır. İşte bu yüzden sorunların ve beklentilerin içinde saklı olduğu doğru cümleleri doğru zamanlarda yakalamak erkekler için evliliklerinde huzuru ve başarıyı yakalamanın anahtarını oluşturuyor. Kadınların evlilikten beklentileri nelerdir bunu anlamak için sadece beyler ama gerçekten dinleyin!

evlilik-ilişkiler-hayal-kırıklıkları (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir