Evlilikte Yaşanan Sorunlar

Evlilikte yaşanan sorunlar nelerdir?

İletişim sorunu; evlilikte yaşanan sorunlar başında yer alır ki zaten bu sorun diğer tüm sorunların oluşum nedenidir. Çiftler aynı dili konuşamazlar, verilmek istenen mesajlar alıcı tarafından çoğu zaman doğru algılanmaz ve durum sayesinde iletişim kopukluğu iletişim sorunu ortaya çıkar beraberinde de şiddetli tartışmalar gelir.

Kültür farkı sorunu; iki ayrı birey iki farklı kültür ve yeni bir yaşam. Aynı ev içerisinde iki farklı kültürü yaşatmak oldukça zordur özellikle bu farklılıkları karşılıklı özümsetmeye çalışmak evlilikte yaşanan sorunlar başında yer alır.

Evlilik sorunları

Yaş farkı sorunu; ne kadar istesek de doğru yaş seviyesinde insanların bir araya gelmesini çoğu zaman evlilikte yaşanan problemler arasında sıklıkla karşılaştığımız bir durum yaş farkı sorunu. Aşk çoğu zaman ayağımızı yerden keser ve hayata aynı bakmadığımız insanlarla evlilik yaşamı içerisine gireriz. Yaş farkı ilk başlarda sorun gibi gözükmese de ilerleyen yıllarda bu sorun çiftler tarafından daha şiddetli hissedilmektedir. Öncelikli olarak her yaş seviyesinde insanların beklentileri farklıdır. Aradaki yaş farkı da bu beklentilerin yönünü değiştirmektedir. Zaman içerisinde daha net bir şekilde değişen bu beklentiler evlilik hayatı içerisinde sorunlar doğmasına neden olmaktadır.

evlilikte-yaşanan-sorunlar (1)

Evlilikte yaşanan sorunlar başında ”Aileler” geliyor

Kabul ediyoruz ki herkes kendi çocuğuna daha korumacı yaklaşacaktır. Ailelerin çiftlerin sorunlarına müdahale etmesi eğer olumsuz sonuçlarla noktalanıyor ise o zaman uzak durmak en doğru karar olacaktır. Her evlilik içerisinde sorun yaşanabilir bu sorunları ailelerin olumsuz tavırları tırmandırmaktadır. İşte tamda bu nedenden aileler çiftlere saygılı yaklaşmalı onların sorunlarını kendi aralarında aşmalarına fırsat tanımalıdırlar. Ülkemizde evlilikte yaşanan sorunlar içerisinde en çok aile kelimesi ile karşılaştığımızın altını çiziyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir