Düğün Menüleri

Misafirlerimin önüne ne koysam?

Düğünümde menü seçimi yapamıyorum diyorsanız, düğün menüleri noktasında bir arayış içerisinde iseniz doğru yerdesiniz! Doğru bir düğün menüsü nasıl oluşturulur neler düğün menüleri içerisinde yer almalı neler düğün menüleri içerisinde yer almamalı bunlara değiniceğiz.

Açık büfe mi yemek servisi mi?

Öncelikli olarak düğün konseptinize uygun bir menü terhinde bulunabilirsiniz. Menü olarak açık büfe veya masa düzeninde yemek servisi yapabilirsiniz. Eğer yemek servisinizi açık büfe şeklinde yapacaksanız atıştırmalıklar, zeytinyağlılar, kanepeler, mini kurabiyeler, mini börekler, şık sunumlar ile birleşerek oldukça şık bir servise olanak sağlayacaktır. Eğer açık büfe tarzında bir düğün menüsü kararı verdiyseniz ağır yemeklerden kaçınmanızı öneriyoruz. İnsanların ellerine tabaklarını alarak içecekleri ile birlikte rahatça tüketebileceği bir menü kararı vermelisiniz.

Yemek servisini masa düzeninde yapacağım!

O zaman tavuk mu kırmızı et mi? Ama kesinlikle balık değil! Düğün yemekleri için en son önerimiz balıktır. Nitekim balığın hem zor bir yenilme şekli vardır hem de ağır bir kokusu vardır. Bu güzel lezzeti düğün yemeğiniz dışında her yerde tatmalısınız. Kırmızı et seçiminin yanına patates püresi şahane olacaktır. Eğer seçiminiz tavuktan yana ise renkli bir pilava kimse hayır diyemez. Düğün menüleri masa düzeninde servis ediliyor ise tabak dizaynına dikkat etmeniz noktasında sizi uyarıyoruz. Unutmayın iyi bir sunum her şeydir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir