Evlilik Öncesi Sendromu

Yıllarca o mutlu anın gelmesinin hayalini kurup durdunuz. Onunla tanıştınız ve ‘işte bu o dediniz!’. Bugün ise onu tanımıyor hatta aynaya her baktığınızda ben onunla bir hayatı nasıl sürdüreceğim diye kara kara düşünüyorsunuz. Hatta içinizden yol yakınken dönmek en iyisi diye ‘eyvah’ dediğiniz cümleler geçiyor.

Sıkı durun teşhisi koyuyoruz, bunun adı; Evlilik Öncesi Sendromu

Eğer ömrünüzü adadığınız o kişi için düğün öncesinde acabalarınız çoğalmış ise, düşüncelerinizi dizginleyemiyorsanız evlilik öncesi sendromu çoktan kapınızı çalmış demektir.

Bir yaşama veda etmek ve yeni bir yaşama başka biri ile başlamak…

Bugüne kadar sürdürdüğünüz hayatınız biraz sorumluluktan uzak, biraz sade ve sadece size aitti. Sizin için her şeyin en iyisini düşünen bir aile ve bunun üzerinizde yarattığı güven duygusu. Bütün bunlara veda etmek asla kolay değil. Hatta bütün bunlara elveda derken ne ile karşılaşacağınızı bilmemek ise evlilik öncesi sendromu için en tetikleyici neden.

Evlilik öncesi kararlar

O sizin aşık olduğunuz kişi!

Ona bir yabancı gibi bakmaktan vazgeçin. Evlilik telaşı, düğün hazırlıkları, yeni bir yaşam için koşuşturmaca, birbirine uzak iki ailenin bir araya gelmeye çalışması… Bütün bunlar evlilik öncesi ruhsal açıdan oldukça yıpranmanıza neden olacaktır. Evlilik öncesi sendromu için tetikleyici pek çok neden var. Maddi ve manevi sorumlulukların birden omuzlarınıza binmesi evlilik öncesi sendromu için kapının zilinin çalma nedenidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir