Vajinismus; İlk Gece Sendromu

Eyvah vajinismusum!

İlk gece korkusu, ilk gece sendromu, vajinismus veya daha açık bir tabir ile cinsel ilişkiye girememe durumu. Pek çok çiftin başına gelen ve evliliklerini adeta bir cehenneme çeviren ilk gece sendromu bugün değindiğimiz konu oluyor.
Bu sorun yüzünden biten evliliklerin sayısı oldukça fazladır. Bunun en önemli nedeni ise çiftlerin bu sorunu utandıkları için uzman bir yardım ile çözmeye çalışmamalarıdır. Vajinismus sorunu oysa ki ülkemizde pek çok uzman tarafından rahatlıkla çözülebilen bir sorundur.

İlk gece sendromu

Evlilikte psikoloji

O gece geldi çattı ve siz hiç beklemediğiniz bir durum ile karşılaştınız. İlk gece korkusu cinsel bir birliktelik yaşamanıza engel oldu. Eşinize yaşattığınız hayal kırıklığı ve hissettiğiniz duygular ise iyice alt üst olmanıza neden oldu. cinsellik bir evliliğin olmazsa olmazıdır. İşte sırf bu sebepten ötürü bu sorun ile karşılaştığınız anda uzman bir yardım almaya karar vermelisiniz. Ertelemek eşiniz ile aranızın daha çok gerilmesine neden olacaktır. Kimse evliliğinin ilk günlerinde eşi ile bu tarz bir gerginlik yaşamak istemez ve bu yüzden kısa süreli bir tedavi ve terapi ile üstesinden geleceğiniz bu sorunun hayatınızı ele geçirmesine izin vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir