Kayınvalidemle İlişkim Nasıl Olmalı?

Bir erkek iki kadın…

Gelin kaynana ilişkileri toplumun bir çok kesiminde tartışmalar çıkarmıştır. Kimleri bu ilişki için geleneksel bakış açısından vazgeçemezken kimileri bu ilişki için modern tezler sunmaktadır. Peki gelin kayınvalide ilişkisi nasıl olmalı?

Karşılıklı saygı şart! Akıllarda hep aynı sorular… Kayınvalideme nasıl davranmalıyım? Kayınvalidemle ilişkilerim nasıl olmalı?İyi bir gelin kaynana ilişkisi nasıldır?

Kayınvalide – gelin ilişkileri

Ona kocanızı paylaşmak zorunda kaldığınız bir kadın gözü ile bakmaktan vazgeçmelisiniz. Hatta böyle bir bakış açısının içine hiç girmemelisiniz. Nitekim o aşık olduğunuz adama yıllarını vermiş bir kadın. Şu gerçeği kabul etmelisiniz ki kimse kocanız üzerinde annesinden büyük bir emeğe sahip olamaz. Belki de bu emektendir ki kayınvalideler hep bir adım önde olmak isterler. Tabi diğer tarafta da gençliğinin ve yeni evliliğinin gereğini yaşamak isteyen siz varsınız! Peki şimdi bu büyük kıskaçta ne yapmalı, nasıl davranmalı?

Annesine karşı onu kışkırtmayın!

Anne – oğul ilişkileri

En büyük yanlışlardan biri onu ailesine karşı ve annesine karşı kışkırtmaktır. İşte bu noktada yapılacak en önemli şey ailesi ile doğru ilişkiler kurmaktır. Ne çok samimi ve yanlışa sürükler seviyede olmalı ne de soğuk ve mesafeli olmalısınız. Annesi ile baş başa zaman geçirmeye ve sizi tanımasına olanak sağlayın. Tıpkı annenizle ana-kız geçirdiğiniz zamanlar gibi zaman ayırın ona. Sizi oğlunu paylaştığı bir kadın gibi görmesindense bir dostu, kızı ve dert ortağı gibi görmesi sizin için çok büyük bir artıdır. Evliliğiniz boyunca yaşayacağınız tüm sorunları minimuma indirmek için ve bu sorunlar da kayınvalidenizin sizin yanınızda yer almasını sağlamak için samimi duygular ile kayınvalidenize yaklaşın. Arada ki kuşak farkını umursamayın tıpkı anneniz gibi onunda sorunları ile ilgilenin. Kayınvalide gelin ilişkisi ileri ki konularımızda da sık sık yer alacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir